جستجو
جستجو در سایت

سونوگرافی بیوپسی

سونوگرافی بیوپسی

تست های تصویربرداری مانند سی تی اسکن یا ام آر آی برای تشخیص توده ها یا بافت های نامنظم مفید هستند، اما به تنهایی نمی توانند تفاوت بین سلول های سرطانی و سلول های غیر سرطانی را تشخیص دهند. برای اکثر سرطان ها، تنها راه تشخیص، انجام بیوپسی برای جمع آوری سلول ها برای بررسی دقیق تر است. بیوپسی سوزنی، یک اصطلاح عمومی است که اغلب برای توصیف قرار دادن یک سوزن خاص از طریق پوست برای جمع آوری سلول ها از یک منطقه مشکوک استفاده می شود.
بیوپسی سوزنی اغلب در نواحی مشکوکی که پزشک شما می تواند از طریق پوست شما احساس کند، مانند توده های سینه و بزرگ شدن غدد لنفاوی استفاده شود. هنگامی که با یک روش تصویربرداری ترکیب می شود، بیوپسی سوزنی می تواند برای جمع آوری سلول ها از ناحیه ای که از طریق پوست که قابل لمس نیست استفاده شود.
بیوپسی هدایت‌شده با تصویر به ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما اجازه می‌دهد تا به نواحی مشکوکی که از طریق پوست قابل لمس نیستند، مانند تیروئید یا پروستات، دسترسی پیدا کند. با استفاده از تصاویر، پزشک شما می تواند مطمئن شود که سوزن به نقطه درست رسیده است. برای به حداقل رساندن درد، یک بی‌حسی موضعی برای بی‌حس کردن ناحیه تحت بیوپسی دریافت خواهید کرد.