جستجو
جستجو در سایت

سونوگرافی بیوفیزیکال

سونوگرافی بیوفیزیکال

سونوگرافی بیوفیزیکال پروفایل

تست بیوفیزیکیال پروفایل راهی برای بررسی سلامت کلی جنین است. این تست شامل دو آزمایش بدون درد و غیر تهاجمی است: نظارت بر جنین و سونوگرافی که. به طور معمول، حدود 30 تا 70 دقیقه طول می کشد. این تست بعد از 28 هفته بارداری انجام می شود. در مواردی مثل دیابت، فشار خون، چند قلویی، کاهش حجم مایع آمنیونیک انجام می شود.

این سونوگرافی به صورت شکمی انجام می شود و ضربان قلب، تنفس، حرکات، تون عضلانی و حجم مایع دور جنین بررسی می شود. به هر کدام از این موارد از 0 تا 2 نمره دهی می شود. نتایج بیوفیزیکال پروفایل در واقع نمره بین صفر تا 10.است. نمره بین هشت تا 10 نرمال در نظر گرفته می شود. نمره پایین تر ممکن است نشان دهنده یک مشکل احتمالی باشد که می تواند نیاز به ارزیابی بیشتر داشته باشد. نمره 4 یا کمتر ممکن است نیاز به نظارت بر بارداری یا تحریک زایمان داشته باشد.

مهم است که به یاد داشته باشید که نمرات بایوفیزیکال پروفایل می تواند تحت تأثیر عواملی مانند نارس بودن جنین و استفاده مادر از کورتیکواستروئیدها باشد که می تواند فعالیت جنین را کند کند.

https://www.hopkinsmedicine.org/health/treatment-tests-and-therapies/biophysical-profile-bpp-ultrasound-and-nonstress-test#:~:text=What%20is%20a%20biophysical%20profile,to%2070%20minutes%20to%20complete.